Małgorzata Garstka
kom. 604 632 214
  Mezoterapia igłowa
   
  MEZOTERAPIA IGŁOWA
   
  Nazwa mezoterapia w dosłownym tłumaczeniu oznacza leczenie mezodermy. Po próbach zastosowania w medycynie, metodę tę wprowadzono do dermatologii estetycznej. Rozwinięto różne techniki nastrzykiwań, różniące się głębokością i kątem, pod jakim podaje się substancje.
   
  Aplikowane dawki są niewielkie i stosowane bezpośrednio w miejscu, w którym chcemy uzyskać efekt.
   
  Mezoterapię igłową stosuje się na całym ciele: na twarzy, szyi, dekolcie, pośladkach, udach, brzuchu oraz także na skórze owłosionej głowy. Zabiegi wykonuje się za pomocą odpowiednio dobranej igły i strzykawki i specjalnie do tego celu przeznaczonego pistoletu. Do zabiegów stosuje się mieszaniny substancji leczniczych rewitalizujących i regenerujących zwane koktajlami.
   
  W zabiegu stosuje się substancje odżywiające włosy, krzemionki, kompleksy multiwitaminowe, do walki cellulitem koktajle zawierające kofeinę, wyciąg z nostrzyka żółtego i rutyny, l-karnitynę, wyciąg z karczocha. Do zabiegów używa się kwasu hialuronowego, krzemionki organicznej i kompleksów multiwitaminowych, stymulujących metabolizm komórek i zwiększających syntezę kolagenu oraz elastyny.
   
  Zabiegi stosuje się w serii, jeden zabieg co dwa tygodnie przez dwa miesiące, a później dla podtrzymania efektu jeden zabieg co dwa-trzy miesiące, do pół roku, w zależności od potrzeb. Zabieg mezoterapii igłowej najlepiej przeprowadzać zimą lub wczesną wiosną.
   
  Przed poddaniem się zabiegowi można łykać rutinoscorbin w celu uszczelnienia naczyń krwionośnych i zapobieganiu krwawieniom wewnętrznym, natomiast 2 tygodnie przed zabiegiem należy odstawić aspirynę. . Nakłucia są  bezbolesne (stosujemy znieczulenie) ale po zabiegu mogą pozostać siniaki w miejscach, gdzie igła trafiła w naczynko krwionośne. Bezpośrednio po zabiegu pozostaje obrzęk i zaczerwienie, co jest reakcją na nakłucia. Ustępuje on po kilku dniach.
   
  Przeciwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej:
   
  alergia
  ciąża
  karmienie piersią
  cukrzyca
  stany zapalne na skórze np. opryszczka
  choroba nowotworowa
  stosowanie leków przeciwzakrzepowych
  skłonność do bliznowaceń
  skóra źle tolerująca iniekcje
   
  Wskazanie do mezoterapii igłowej:
  mocne nawilżenie ( twarz, szyja ,dekolt)
  cellulit, rozstępy
  modelowanie mięśni
  wzmocnienie mięśni
  zwiotczenie mięśni (twarz szyja)
  lifting
  zapobieganie wypadaniu włosów
  Cena 100-300zł