Małgorzata Garstka
kom. 604 632 214
  Pedicure

  Pedicure

  1. PEDICURE KLASYCZNY:

                Pedicure klasyczny to zabieg pielęgnacyjny polegający na usunięciu zrogowaciałego naskórka z podeszwy stopy, przygotowaniu skóry wokół paznokcia oraz płytki paznokcia.

              Zabieg rozpoczyna się od kąpieli z użyciem środków zmiękczających skórę. Następnie odpychamy bądź wycinamy skórki i nadajemy odpowiedni kształt paznokciom. Przy użyciu profesjonalnej freazarki ścieramy zrogowaciały naskórek, usuwamy nierówności i zgrubienia powstałe wskutek przerostu naskórka na podeszwie stopy. Nadmiar naskórka nie jest wycinany lecz ścierany przy użyciu różnej grubości frezów, dlatego naskórek nie jest nadmiernie pobudzany do wzrostu. Kolejnym krokiem jest wykonanie peelingu w celu usunięcia pozostałości martwego naskórka i wygładzenia skóry. Po czym nawilżamy skórę odżywczym balsamem. Na koniec polerujemy płytkę bądź malujemy kolorowym lakierem.

   

  CENA: 75 - 85 zł

  2. Pedicure francuski lub ozdobny:

               Polega na wykonaniu odświeżająco relaksującej kąpieli stóp, po której usuwa się zgrubiały naskórek za pomocą frezarki. Kolejnym etapem jest opracowanie skórek skrócenie paznokci i nadanie im pożądanego kształtu. Na tak przygotowanych stopach wykonuje się peeling. Na koniec w skórę stóp wmasowywany jest odpowiednio dobrany krem. Pedicure francuski różni się od zwykłego pedicure tym, że zamiast pokryć cały paznokieć lakierem jednego koloru końcówki paznokcia są malowane białym lakierem. Resztę paznokcia pokrywa się lakierem bezbarwnym lub koloru beżowego, różowego. 

   

  CENA: 65 zł

  3. Pedicure hybrydowy: 

            Pedicure hybrydowy polecamy osobom, które nie mają czasu na malowanie paznokci u stóp. Zabieg przebiega dokładnie tak samo jak pedicure klasyczny, z tą różnicą, że zamiast malowania paznokci zwykłym lakierem stosuje się trwalszą metodę, czyli lakier żelowy (tzw. hybryda) utwardzany w lampie UV.
            Pedicure hybrydowy upiększa stopy. Wygładza skórę, usuwa martwy naskórek, opracowuje płytkę paznokci, przywracając jej odpowiedni kształt i długość.  Lakier żelowy utrzymuje się na paznokciach około 3 tygodni, w nienaruszonym stanie. Ze względu na to, że jest utwardzany w lampie i nie musi wysychać, to polecamy go wszystkim klientkom, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, które chciałyby opuścić gabinet zaraz po zabiegu, bez czekania aż lakier wyschnie i bez obaw o to, że zakładane skarpetki lub buty zniszczą otrzymany efekt.
   
  CENA: 100 zł

  4. Pedicure Spa:

             Pedicure SPA to zabieg polegający na opracowaniu paznokci i stóp, pomalowaniu płytki paznokcia i silnym zregenerowaniu skóry. Przebiega podobnie do zabiegu SPA wykonywanego na dłoniach. Stanowi kompleksowy, najbardziej rozbudowany zabieg pedicure.
             Podczas zabiegu opracowuje się stopy frezarką, opiłowuje paznokcie, skraca je i poprawia kształt, usuwa skórki i maluje płytkę lakierem kolorowym lub hybrydowym. Można też zdecydować się na naturalny pedicure japoński. Poza tym wykonuje się odświeżającą kąpiel stóp z naturalnymi solami lub olejkami, dokładny peeling połączony z masażem, a także nakłada się na stopy odżywczą i nawilżającą ciepłą parafinę. W efekcie otrzymujemy piękne, zadbane i odświeżone stopy, które prezentują się perfekcyjnie w każdym detalu.
   
  CENA: 100 zł

  5. Pedicure japoński:

               Na początku usuwany jest zrogowaciały naskórek, następnie piłowane są paznokcie i usuwane skórki. Podczas tego zabiegu, w płytkę paznokcia wcierana jest pasta zawierająca witaminy A+E, pyłek pszczeli, keratynę i krzemionkę z Morza Martwego. Wszystkie te składniki wzmacniają paznokcie i zapobiegają ich rozdwajaniu się. Jest to swego rodzaju masaż, który poprawia ukrwienie. Następnym krokiem jest wcieranie lekko różowego pudru, dzięki któremu wcześniej użyte składniki nie wypłukują się oraz chroni je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Oprócz tego nadaje paznokciom połysk i ładną barwę.  Po zabiegu nie malujemy ich przez co najmniej 4-5 dni.
   

  CENA: 80 zł

  6. Pedicure męski: 

             Zaczyna się go od usunięcia zgrubiałego naskórka, którego u mężczyzn jest zazwyczaj więcej niż u kobiet. Wykonywany jest peeling, dzięki któremu skóra staje się gładka i miękka. Paznokcie są piłowane, skórki odsuwane i wycinane. Następnie płytka jest polerowana lub nakładana jest na nią specjalna matowa odżywka. Na koniec stopy smarowane są odżywczym kremem. Najlepiej wykonywać go co 4-6 tygodni.
            Mężczyźni mogą się również zdecydować na zabieg pielęgnacyjny stóp z użyciem parafiny, masek, serum i z wykonaniem masażu.
   
  CENA80 zł 
              85 zł (z odżywką)

   

  USŁUGI NA STOPY:

  Pedicure (bez malowania) - 75 zł
  Pedicure (z odżywką) - 80 zł
  Pedicure + zwykły lakier / french / ozdobny - 85 zł
  Pedicure monophaza - 90 zł
  Pedicure hybrydowy - 100 zł
  Pedicure japoński - 80 zł
  Pedicure męski - 80 zł
  Pedicure męski + odżywka - 85 zł

   
  Pięty i odciski - 40 zł - 50 zł
  Podcięcie wrastającego paznokcia - 10 - 15 zł
  Rekonstrukcja paznokcia akrylem/żelem – 15 zł
  Cyrkonia Swarovski - 1- 2 zł