Małgorzata Garstka
kom. 604 632 214
  Piercing

  Przekłuwanie uszu / Percing


  Medyczne przekłuwanie

  NOWOŚĆ !!!  PRZEKŁUWANIE OBU USZU JEDNOCZEŚNIE

   

  Alergia na nikiel – jak jej uniknąć?

  • Badania kliniczne potwierdziły, że przekłuwanie uszu i noszenie kolczyków są głównymi czynnikami zwiększającymi ryzyko rozwoju alergii na nikiel, którą dotknięte jest aż 20-30% kobiet na świecie.
  • Firma Blomdahl Medical, chcąc wyeliminować możliwość powstania alergii na nikiel, opracowała kolczyki do przekłuwania uszu, nosa i pępka, wykonane z przyjaznych skórze materiałów: plastiku medycznego z zerową (0%) zawartością niklu oraz czystego tytanu medycznego (Pure Medical Titanium).
  • Natomiast jeżeli już masz przekłute uszy, nos lub pępek, zalecamy hipoalergiczną biżuterię Blomdahl (Caring Jewellery), opracowaną we współpracy z lekarzami dermatologami.
  • Alergia na nikiel jest nabytą alergią kontaktową skóry, która powstaje i później rozwija się w wyniku ciągłego kontaktu z metalowymi przedmiotami, które zawierają nikiel, takimi jak: zamki, guziki, monety czy biżuteria.
  • Alergii na nikiel nie można wyleczyć. Jedynym rozwiązaniem jest unikanie kontaktu z metalami zawierającymi nikiel. Jednak może to być bardzo trudne, ponieważ wszystkie metale (nawet metale szlachetne, takie jak: złoto, srebro i platyna) zawierają nikiel, chociażby w postaci domieszek. Dlatego też, nie ma metalowych kolczyków, które są całkowicie wolne od niklu. Nakładając nawet złote kolczyki, możemy doświadczyć uczucia uciążliwego bólu i swędzenia.

   

  Medyczne przekłuwanie uszu – Blomdahl Medical Ear Piercing.

     Przekłuwanie uszu jest zabiegiem medycznym, dlatego też bardzo istotne jest, aby upewnić się, że zostanie on wykonany z zachowaniem reguł bezpieczeństwa i higieny. 

     Przekłuwanie Uszu Metodą Blomdahl (Blomdahl Medical Ear Piercing) zostało opracowane z uwzględnieniem aspektów medycznych. Zastosowanie hipoalergicznych materiałów oraz nowoczesnych technologii zapewniających sterylność produktów, sprawiło, że przekłuwanie uszu stało się bezpieczne.

  Plastik medyczny – kolczyki do przekłuwania uszu z zerową (0%) zawartością niklu!
     Wszystkie metale (nawet metale szlachetne, takie jak: złoto, srebro i platyna) zawierają nikiel, przynajmniej w postaci domieszek. Nikiel jest materiałem wywołującym alergię.

     Dlatego też opracowaliśmy kolczyki do przekłuwania uszu oraz biżuterię hipoalergiczną z plastiku medycznego, z zerową (0%) zawartością niklu, dzięki czemu wyeliminowaliśmy możliwość rozwinięcia się alergii na nikiel.

     Kolczyki z plastiku medycznego są szczególnie zalecane dla dzieci oraz osób dorosłych, które chcą mieć absolutną pewność, że w czasie gojenia się ucha po przekłuciu, nie dojdzie u nich do powstania reakcji alergicznej na nikiel.

  Cena: 80 -100zł


   

  PRZEKŁUWANIE USZU I NOSA PĘPKA –  STUDEX

     Zabieg przekłuwania uszu i nosa aparatem firmy Studex ma wbudowany mechanizm, który łatwo zwalnia tulejkę ze sprężyny, dzięki czemu samo przekłucie jest bezbolesne.  Uchwyt pistoletu Studex jest tak zaprojektowany, aby zapewniać wygodny, zrównoważony uchwyt i maksymalną kontrolę, dzięki czemu odbywa się z największą precyzją.

   

  PIELĘGNACJA PO ZABIEGU

  • Komplikacje po przekłucie występują bardzo rzadko. Statystyki pokazują, że większość z przyczyn komplikacji jest spowodowana przez lekceważenie przez klienta zaleceń co do pielęgnacji. Wszyscy klienci, których uszy zostaną przekłute przy pomocy produktów firmy Studex? powinni przestrzegać następujących zaleceń.
  • Umyj dokładnie ręce przed dotknięciem kolczyka lub ucha.
  • Oczyść przód i tył ucha dwa razy dziennie, używając Płynu do Pielęgnacji Uszu STUDEX’a bez wyjmowania kolczyków.
  • Następnie obracaj kolczyki o 180 stopni w lewo i 180 stopni w prawo, tzn tylko pół obrotu, w ten sposób zapobiegniesz owinięciu się włosów wokół drutu kolczyka z tyłu płatka ucha. W okresie pomiędzy czyszczeniem ucho powinno być SUCHE.
  • Lakier do włosów, szampon, mydło i inne preparaty trzymaj z dala od uszu. Po użyciu szamponu ucho powinno zostać wypłukane czysta woda, a następnie oczyszczone Płynem do Pielęgnacji Uszu STUDEX’a, jak opisano powyżej.
  • Okolica przekłucia powinna być OCZYSZCZONA Płynem do Pielęgnacji Uszu STUDEX’a, a następnie pozostawać SUCHA, szczególnie po pływaniu lub ćwiczeniach fizycznych.

  NIE WOLNO:

  • Wyjmować kolczyków.
  • Dotykać ucha i kolczyków bez potrzeby.
  • Popychać zapinki wzdłuż drutu kolczyka w kierunku ucha ? zapinka zawsze musi być ustawiona na końcu drutu kolczyka. Wyczuj ustawienie za każdym razem, gdy czyścisz ucho ? to musi być wyczuwane delikatnie. To zapewnia, że kolczyk pozostaje luźny w czasie okresu gojenia. To jest sprawa zasadnicza, gdyż zaciśnięte kolczyki mogą doprowadzić do infekcji.
  • W zależności w jakim miejscu zostanie przkłute ucho proszę stosować się do poniższych zasad

   


  PŁATEK UCHA:

  • Pozostaw kolczyki w uszach nieprzerwanie przez minimum 3  tygodnie.
  • Po 3 tygodniach kolczyk może zostać wyjęty i inne kolczyki o prostym drucie mogą być noszone w sposób ciągły.
  • Używaj wyłącznie kolczyków z prostym drutem nieprzerwanie przez pierwsze 6 miesięcy od przekłucia. Kolczyk powinien być wykonany z medycznej stali chirurgicznej lub innego nie alergizującego (nie powodującego uczulenia) materiału.
  • Niewielki ból/zaczerwienienie może wystąpić natychmiast ? to normalne. To powinno ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że pielęgnacja po przekłuciu jest wykonywana właściwie. Jeśli wystąpi nadmierny ból/obrzęk/zaczerwienienie, NATYCHMIAST zasięgnij porady lekarza. Jeśli wdała się infekcja, nie wyjmuj kolczyka, dopóki nie zasięgniesz porady lekarza.

  CHRZĄSTKA UCHA:

  • Pozostaw kolczyki w uszach nieprzerwanie przez 6tygodni.
  • Po 6 tygodniach kolczyk może zostać wyjęty i inne kolczyki z prostym drutem mogą być noszone w sposób ciągły.
  • Używaj wyłącznie kolczyków z prostym drutem, nieprzerwanie przez pierwsze 12 miesięcy od przekłucia. Kolczyk powinien być wykonany z medycznej stali chirurgicznej lub innego nie alergizującego (nie powodującego uczulenia) materiału.
  • Z powodu właściwości chrząstki ucha, szczególna dbałość powinna być zachowana w okresie gojenia. Niewielki ból/zaczerwienienie może wystąpić natychmiast ? to normalne. To powinno ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że pielęgnacja po przekłuciu jest wykonywana właściwie. Jeśli wystąpi nadmierny ból/obrzęk/zaczerwienienie, NATYCHMIAST zasięgnij porady lekarza. Jeśli wdała się infekcja, nie wyjmuj kolczyka, dopóki nie zasięgniesz porady lekarza.

  Specjalnie dla naszych pociech mamy wyjątkową niespodziankę w postaci dyplomu, który prezentujemy poniżej.

   

  W przypadku dużego zaognienia, zaczerwienienia, podejrzenia infekcji po przemyciu piercingu posmaruj maścią Tribiotic lub Neomycyna (antybiotyk antybakteryjny). Przy podjerzeniu infekcji najlepiej skonsultuj się z lekarzem.

  • Smarować maścią 2 – 3 razy dziennie nie dłużej niż 7 dni.
  • Obracać kolczykiem podczas gojenia, alby żaden skrzep nie przylgnął do kolczyka.

   

  Co jest normalne?

  • Przez pierwsze siedem do czternastu dni: znaczne obrzęki (opuchlizna), lekkie krwawienie, zaczerwienienie (zasinienie) i / lub nadwrażliwość.
  • Następnie: niewielkie obrzęki, lekkie wydzielanie osocza (przeźroczysto białego, lub przeźroczysto żółtego) płynu (nie ropa).
  • Nie wygojone dobrze przekłucie może się zmniejszyć lub zarosnąć w ciągu kilku minut!
  • Czas ten różni się w zależności od osoby jej organizmu; jeśli lubisz swój piercing, pozostaw kolczyk w miejscu przekłucia, nie wyjmuj kolczyka bez potrzeby.
  • Piercing może wydawać się wyleczony zanim proces gojenia jest zakończony. Dzieje się tak, ponieważ rana goi się szybciej od zewnątrz i mimo że wygląda dobrze, tkanka w środku pozostaje niestabilna. Trzeba być cierpliwym i dokładnie czyścić przez cały okres gojenia. Nawet zagojone, kilkuletnie przekłucie może się zmniejszyć lub zarosnąć w ciągu kilku minut! Czas ten różni się w zależności od osoby i jej organizmu; jeśli lubisz swój piercing, pozostaw kolczyk w miejscu przekłucia, nie wyjmuj kolczyka bez potrzeby.

  Co należy robić?

  • Nie poruszaj kolczykiem bardziej / więcej niż to konieczne.

  Aby zadbać o zdrowie:

  • Im zdrowszy tryb życia, tym łatwiej zagoi się Twój piercing.
  • Wysypiaj się i stosuj pożywne diety.
  • Unikaj stresu emocjonalnego, który może zwiększyć czas gojenia nawet o 40%.
  • Aby ułatwić gojenie i wzmocnić zdolność do zwalczania infekcji, przyjmuj codziennie suplementy odżywcze, w tym żelazo, witaminę B, 1.000-5.000 mg witaminy C (podzielone na kilka równych dawek w ciągu dnia) i 30 mg cynku dla kobiet (50 mg dla mężczyzn).

  UWAGA!

  Po wyjęciu kolczyka z miejsca przekłucia po prawidłowym wygojeniu piercingu i wieloletnim noszeniu biżuterii w pępku, może piercing nie zarosnąć, a znacznie się zmniejszyć. Wszystko jest uzależnione od organizmu, czas wygojenia pępka po kolczyku może trwać nawet kilka lat.

   

  Porady i wskazówki

  Biżuteria:

  • Czystymi rękoma lub poprzez papierowe ręczniki należy regularnie sprawdzać czy gwintowane końcówki Twojej biżuterii są dobrze dokręcone.
  • Warto nosić ze sobą czystą, zapasową kulkę w przypadku zgubienia lub zniszczenia.
  • Skontaktuj się z piercerem, aby wybrać alternatywną, nie metalową biżuterię jeśli metalowa biżuteria musi zostać czasowo usunięta (np. ze względu na zabieg medyczny).
  • Jeśli zdecydujesz, że już nie chcesz piercingu, wystarczy wyjąć biżuterię (lub pozwolić usunąć ją zawodowemu piercerowi) i kontynuować czyszczenie miejsca przekłucia do zamknięcia otworu. W większości przypadków pozostanie tylko niewielki znak.
  • W przypadku podejrzenia zakażenia, biżuteria lub obojętna alternatywa powinna być pozostawiona na miejscu, aby umożliwić osuszanie, odprowadzanie cieczy. Jeżeli biżuteria zostałaby wyjęta, zewnętrzne komórki mogłyby zamknąć się zapieczętowując zakażenie wewnątrz kanału przekłucia i powodując ropień. Do czasu ustąpienia zakażenia, trzymaj biżuterię w miejscu przekłucia!

  Czego należy unikać?

  • Nie należy bawić się kolczykiem. Długoterminowe skutki obejmować mogą trwałe uszkodzenie tkanki wokół kolczyka
  • Unikaj zbędnych urazów zabawa biżuterią podczas gojenia może powodować powstawanie nieestetycznej tkanki bliznowej, migracje i inne powikłania.
  • Unikaj używania płynów oczyszczających zawierające alkohol.
  • Unikaj palenia! To zwiększa ryzyko i wydłuża czas gojenia.
  • Unikaj stresu i zażywania narkotyków.
  • Unikaj aspiryny (antybiotyków), alkoholu oraz dużych ilości kofeiny, dopóki występują krwawienia lub obrzęk.
  • Unikaj kąpieli w gorącej wodzie, bez chemii (sole do kąpieli, żel pod prysznic, itp.)
  • Unikaj zanurzenie gojącego się piercingu w wodach, takich jak jeziora, zbiorniki wodne, baseny itp.
  • Nie należy świeżo przekłutego miejsca pudrować, fluidować, kremować, balsamować, itp.
  • Unikaj opinających brzuch bluzek, najlepiej żeby były luźne i bawełniane.
  • Unikaj spodni z wysokim stanem, najlepiej niskie biodrówki.
  • Unikaj pasków, w szczególności z dużymi klamrami.

   PRZEKŁUWANIE USZU

  • Zabieg przekłuwania uszu jest uniwersalną formą piercingu zarówno dla mężczyzn i kobiet. Wykonujemy go profesjonalnym urządzeniem amerykańskiej firmy STUDEX® z zastosowaniem sterylnych, antyalergicznych kolczyków z najwyższej jakości nieprzetworzonej stali chirurgicznej.
  • Produkty firmy STUDEX® od ponad trzech dekad są rozpoznawane na sześciu kontynentach jako najlepsze dostępne systemy do przekłuwania uszu.
  • Podczas zabiegu przekłuwania uszu sterylnie zapakowany kolczyk zostaje wstrzeliwany w wybrane miejsce w uchu. Zabieg jest krótki, w pełni bezpieczny oraz nie powoduje nadmiernego bólu, jak przy tradycyjnej metodzie przekłuwania ucha.
  • Przed zabiegiem przeprowadzana jest indywidualna konsultacja z kosmetyczką, podczas której klient zostaje poinformowany o przebiegu zabiegu, przeciwwskazaniach do jego przeprowadzenia oraz zapoznaje się z zasadami pielęgnacji uszu po zabiegu. Konsultacja zakończona jest podpisaniem oświadczenia zgody na zabieg.
  • Jeżeli do zabiegu przystępuje osoba niepełnoletnia, konieczna jest obecność rodzica lub prawnego opiekuna.
  • Wszystkie kolczyki STUDEX® do przekłuwania uszu są wykonane z najwyższej jakości nieprzetworzonej stali chirurgicznej, która nie powoduje uczuleń oraz przyspiesza gojenie ucha. Kolczyki umieszczone są w sterylnych opakowaniach, które otwierane są przy kliencie – gwarantuje to 100% sterylności i bezpieczeństwa.
  • Kolczyki do przekłuwania uszu są produkowane, pakowane i sterylizowane zgodnie z normami Instytutu Żywności i Leków Stanów Zjednoczonych (F.D.A.) oraz normami Unii Europejskiej (E.C).Dzięki urządzeniom do przekłuwania uszu STUDEX®, zabieg jest sterylny, szybki i bezbolesny.

   

  CENNIK ZABIEGU

  Przekłucie jednego ucha + kolczyk: 35 zł

  Przekłucie obu uszu + komplet kolczyków: 70 zł - 100 zł

  Wymiana kolczyków w uszach: gratis

  Nie przekłuwamy uszu dzieciom poniżej szóstego miesiąca życia.

   

  Pielęgnacja po zabiegu:

  • Umyj dokładnie ręce przed dotknięciem kolczyka lub ucha.
  • Oczyszczaj przód i tył ucha dwa razy dziennie, używając Płynu do Pielęgnacji Uszu STUDEX® lub wody utlenionej bez wyjmowania kolczyków. Następnie  obracaj  kolczyki  o 180 stopni w  lewo i 180 stopni w prawo , tzn tylko pół obrotu, w ten sposób zapobiegniesz owinięciu się włosów wokół drutu kolczyka z tyłu płatka ucha. W okresie pomiędzy czyszczeniem ucho powinno być suche.
  • Lakier do włosów, szampon, mydło i inne preparaty trzymaj z dala od uszu. Po użyciu szamponu ucho powinno zostać wypłukane czysta woda a następnie oczyszczone Płynem do Pielęgnacji Uszu STUDEX® lub wodą utlenioną jak opisano powyżej.
  • Okolica miejsca przekłucia powinna być oczyszczana Płynem do Pielęgnacji Uszu STUDEX® lub wodą utlenioną a następnie pozostawać SUCHA, szczególnie po pływaniu lub ćwiczeniach fizycznych.
  • Kontroluj ułożenie płatka ucha podczas snu dziecka, aby nie doszło do odciśnięcia kolczyka na twarzy.
  • Przez około 1 tygodnia nie polecamy korzystać z basenu, sauny itd.

   

  CENA:

  NOS – 60zł (z kolczykiem)

  PĘPEK – 50zł (z kolczykiem)

  USZY – 70zł (z kolczykami - stal chirurgiczna)

                80zł - 100zł (z kolczykami - plastik medyczny)

               100zł (z kolczykami - tytan)