Małgorzata Garstka
kom. 604 632 214
  Piercing

  Przekłuwanie uszu / Percing


  Medyczne przekłuwanie

  NOWOŚĆ !!!  PRZEKŁUWANIE OBU USZU JEDNOCZEŚNIE

   

   

   

   

  Alergia na nikiel – jak jej uniknąć?

  • Badania kliniczne potwierdziły, że przekłuwanie uszu i noszenie kolczyków są głównymi czynnikami zwiększającymi ryzyko rozwoju alergii na nikiel, którą dotknięte jest aż 20-30% kobiet na świecie.
  • Firma Blomdahl Medical, chcąc wyeliminować możliwość powstania alergii na nikiel, opracowała kolczyki do przekłuwania uszu, nosa i pępka, wykonane z przyjaznych skórze materiałów: plastiku medycznego z zerową (0%) zawartością niklu oraz czystego tytanu medycznego (Pure Medical Titanium).
  • Natomiast jeżeli już masz przekłute uszy, nos lub pępek, zalecamy hipoalergiczną biżuterię Blomdahl (Caring Jewellery), opracowaną we współpracy z lekarzami dermatologami.
  • Alergia na nikiel jest nabytą alergią kontaktową skóry, która powstaje i później rozwija się w wyniku ciągłego kontaktu z metalowymi przedmiotami, które zawierają nikiel, takimi jak: zamki, guziki, monety czy biżuteria.
  • Alergii na nikiel nie można wyleczyć. Jedynym rozwiązaniem jest unikanie kontaktu z metalami zawierającymi nikiel. Jednak może to być bardzo trudne, ponieważ wszystkie metale (nawet metale szlachetne, takie jak: złoto, srebro i platyna) zawierają nikiel, chociażby w postaci domieszek. Dlatego też, nie ma metalowych kolczyków, które są całkowicie wolne od niklu. Nakładając nawet złote kolczyki, możemy doświadczyć uczucia uciążliwego bólu i swędzenia.

   

  Medyczne przekłuwanie uszu – Blomdahl Medical Ear Piercing.

     Przekłuwanie uszu jest zabiegiem medycznym, dlatego też bardzo istotne jest, aby upewnić się, że zostanie on wykonany z zachowaniem reguł bezpieczeństwa i higieny. 

     Przekłuwanie Uszu Metodą Blomdahl (Blomdahl Medical Ear Piercing) zostało opracowane z uwzględnieniem aspektów medycznych. Zastosowanie hipoalergicznych materiałów oraz nowoczesnych technologii zapewniających sterylność produktów, sprawiło, że przekłuwanie uszu stało się bezpieczne.

   

   

  Plastik medyczny – kolczyki do przekłuwania uszu z zerową (0%) zawartością niklu!
     Wszystkie metale (nawet metale szlachetne, takie jak: złoto, srebro i platyna) zawierają nikiel, przynajmniej w postaci domieszek. Nikiel jest materiałem wywołującym alergię.

     Dlatego też opracowaliśmy kolczyki do przekłuwania uszu oraz biżuterię hipoalergiczną z plastiku medycznego, z zerową (0%) zawartością niklu, dzięki czemu wyeliminowaliśmy możliwość rozwinięcia się alergii na nikiel.

     Kolczyki z plastiku medycznego są szczególnie zalecane dla dzieci oraz osób dorosłych, które chcą mieć absolutną pewność, że w czasie gojenia się ucha po przekłuciu, nie dojdzie u nich do powstania reakcji alergicznej na nikiel.

  Cena: 100 -150zł


   

  PRZEKŁUWANIE USZU, NOSA I PĘPKA –  STUDEX

     Zabieg przekłuwania uszu i nosa aparatem firmy Studex ma wbudowany mechanizm, który łatwo zwalnia tulejkę ze sprężyny, dzięki czemu samo przekłucie jest bezbolesne.  Uchwyt pistoletu Studex jest tak zaprojektowany, aby zapewniać wygodny, zrównoważony uchwyt i maksymalną kontrolę, dzięki czemu odbywa się z największą precyzją.

                                                                           

                                                                         

   

  PIELĘGNACJA PO ZABIEGU

  • Komplikacje po przekłucie występują bardzo rzadko. Statystyki pokazują, że większość z przyczyn komplikacji jest spowodowana przez lekceważenie przez klienta zaleceń co do pielęgnacji. Wszyscy klienci, których uszy zostaną przekłute przy pomocy produktów firmy Studex? powinni przestrzegać następujących zaleceń.
  • Umyj dokładnie ręce przed dotknięciem kolczyka lub ucha.
  • Oczyść przód i tył ucha dwa razy dziennie, używając Płynu do Pielęgnacji Uszu STUDEX’a bez wyjmowania kolczyków.
  • Następnie obracaj kolczyki o 180 stopni w lewo i 180 stopni w prawo, tzn tylko pół obrotu, w ten sposób zapobiegniesz owinięciu się włosów wokół drutu kolczyka z tyłu płatka ucha. W okresie pomiędzy czyszczeniem ucho powinno być SUCHE.
  • Lakier do włosów, szampon, mydło i inne preparaty trzymaj z dala od uszu. Po użyciu szamponu ucho powinno zostać wypłukane czysta woda, a następnie oczyszczone Płynem do Pielęgnacji Uszu STUDEX’a, jak opisano powyżej.
  • Okolica przekłucia powinna być OCZYSZCZONA Płynem do Pielęgnacji Uszu STUDEX’a, a następnie pozostawać SUCHA, szczególnie po pływaniu lub ćwiczeniach fizycznych.

  NIE WOLNO:

  • Wyjmować kolczyków.
  • Dotykać ucha i kolczyków bez potrzeby.
  • Popychać zapinki wzdłuż drutu kolczyka w kierunku ucha ? zapinka zawsze musi być ustawiona na końcu drutu kolczyka. Wyczuj ustawienie za każdym razem, gdy czyścisz ucho ? to musi być wyczuwane delikatnie. To zapewnia, że kolczyk pozostaje luźny w czasie okresu gojenia. To jest sprawa zasadnicza, gdyż zaciśnięte kolczyki mogą doprowadzić do infekcji.
  • W zależności w jakim miejscu zostanie przkłute ucho proszę stosować się do poniższych zasad

     


  PŁATEK UCHA:

  • Pozostaw kolczyki w uszach nieprzerwanie przez minimum 3  tygodnie.
  • Po 3 tygodniach kolczyk może zostać wyjęty i inne kolczyki o prostym drucie mogą być noszone w sposób ciągły.
  • Używaj wyłącznie kolczyków z prostym drutem nieprzerwanie przez pierwsze 6 miesięcy od przekłucia. Kolczyk powinien być wykonany z medycznej stali chirurgicznej lub innego nie alergizującego (nie powodującego uczulenia) materiału.
  • Niewielki ból/zaczerwienienie może wystąpić natychmiast ? to normalne. To powinno ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że pielęgnacja po przekłuciu jest wykonywana właściwie. Jeśli wystąpi nadmierny ból/obrzęk/zaczerwienienie, NATYCHMIAST zasięgnij porady lekarza. Jeśli wdała się infekcja, nie wyjmuj kolczyka, dopóki nie zasięgniesz porady lekarza.

  CHRZĄSTKA UCHA:

  • Pozostaw kolczyki w uszach nieprzerwanie przez 6tygodni.
  • Po 6 tygodniach kolczyk może zostać wyjęty i inne kolczyki z prostym drutem mogą być noszone w sposób ciągły.
  • Używaj wyłącznie kolczyków z prostym drutem, nieprzerwanie przez pierwsze 12 miesięcy od przekłucia. Kolczyk powinien być wykonany z medycznej stali chirurgicznej lub innego nie alergizującego (nie powodującego uczulenia) materiału.
  • Z powodu właściwości chrząstki ucha, szczególna dbałość powinna być zachowana w okresie gojenia. Niewielki ból/zaczerwienienie może wystąpić natychmiast ? to normalne. To powinno ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że pielęgnacja po przekłuciu jest wykonywana właściwie. Jeśli wystąpi nadmierny ból/obrzęk/zaczerwienienie, NATYCHMIAST zasięgnij porady lekarza. Jeśli wdała się infekcja, nie wyjmuj kolczyka, dopóki nie zasięgniesz porady lekarza.